دانلود پاورپوینت راهنمای تهیه اسلایدهای گزارش پژوهش جهت رشته مدیریت در قالب 20 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 


نکات مهم (ادامه...)

باید دقت کنید که تعداد خطوط هر اسلاید، بین 3 تا حداکثر 10 خط باشد و هر خط نیز به همین منوال، حداکثر تا 7 کلمه باشد (قانون 7×7). در هر اسلاید باید بر نقاط کلیدی و برجسته به صورت موجز، مفید و رسا اشاره کنید.

معمولاً هر دانشجو بین 25 تا 30 دقیقه فرصت دارد که گزارش پژوهش خود را ارائه نماید و بین 5 تا 15 دقیقه به پرسشهای حاضرین پاسخ دهد. لذا تعداد اسلایدها را می‌توان بر اساس این وقت تنظیم کرد. معمولاً تعداد اسلایدهای مربوط به سخنرانی در این جلسات بین 25 تا 40 اسلاید می باشد.

لازم است که تمامی اسلایدها دارای شماره باشد تا اگر پرسشی برای حاضرین پیش آمد بتوانند شما را به شماره اسلاید ارجاع دهند.

 

 

 

نکات مهم (ادامه...)

رنگ : در هر اسلاید برای نوشته ها حداکثر از دو رنگ استفاده کنید. اسلایدهای رنگارنگ موجب کاهش توجه بیننده به متن می‏شود. در اسلایدهای متوالی رنگ یا نوع فونت نوشته ها را تغییر ندهید و سعی کنید در تمان صفحات از یک روال ثابت استفاده کنید.

زمینه : برای متن و نوشته ها از رنگ های متضاد استفاده کنید تا خواندن راحت تر باشد. مثلا زمینه سیاه یا آبی تیره و نوشته سفید یا زرد یا زمینه سفید و نوشته سیاه.

سادگی : ساده‌ترین بهترین است. سعی‌کنید تا حد ممکن از انیمیشن های پاورپوینت که کلمات نوشته شده را به شکل های عجیب و غریب وارد اسلاید می‌کند دوری کنید. استفاده از این انیمیشن ها تمرکز حضار را بشدت بهم می‌زند. بهتر است پدیدار شدن و محو شدن کلمات پیچیده ترین انیمیشن شما باشد.

یکپارچگی و ساختار بندی : از نظر ساختاری محتوای ارائه شما باید دارای ساختاری منطقی باشد و از پراکنده گویی و ارائه اسلایدهای بی ربط دوری کنید.

 

 

 

عنوان :

نکات مهم

نکات مهم (ادامه...)

نمونه پژوهش

مقدمه

بیان مسئله

پرسش ها/ فرضیه های پژوهش

مبانی نظری

و...